Treatment.sk

 Články
ÚvodČlánky

Omega-3 mastné kyseliny - účinky na organizmus

Ste tiež zmätený všetkým, čo sa týka tukov?Omega-3 Rybie oleje

Nerozpoznáte rozdiel medzi dobrými a zlými tukmi a olejmi?

Nie ste sami. Avšak po prečítaní kapitol o tukoch typu omega-3 budete mať jasno vo všetkom, čo sa týka určitých tukov, ktoré dokážu zredukovať riziko srdcových ochorení a rakoviny, uľaviť od bolestí a ďalších problémov. Zatiaľ čo mnohé tuky nie sú nášmu zdraviu prospešné, alebo aspoň pri nestriedmej konzumácii, tuky typu omega-3 niekedy nazývané „rybie tuky“ – nám veľmi prospievajú.


Prečo je teda stále toľko nedorozumení a zmätkov okolo jedlých tukov? Všetko má obzvlášť na svedomí veľká chyba, ktorá sa stala v medicíne, asi tak pred päťdesiatimi rokmi. Experti sa teda uzniesli na tom, že americká verejnosť potrebuje akúsi „transfúziu„ v podobe polynenasýtených tukov, ktorá by zastavila rastúcu epidémiu infarktov. Zásadná chyba, ktorá sa stala, bolo pozabudnutie zvláštnych tukov, o ktorých tu budete čítať – omega-3 esenciálnych mastných kyselín. Americká strava už vtedy neobsahovala dostatočné množstvo tzv. dobrých tukov, ale pri ich ďalšom znížení v strave sa tento nedostatok dostal k nebezpečnej hranici.

 

Celý článok ...

 


Gemmoterapia a Prírodná bylinkáreň

V našej prírodnej bylinkárni si môžete vybrať z kompletného sortimentu gemmoterapeutík českej firmy Naděje, ktorá ich vyrába od roku 1998. Naděje sa špecializuje na výrobu bylinných tinktúr, mastí, olejov a výluhov. Svoju povesť založila na kvalite svojich výrobkov.

Pre výrobu tinktúr ale aj ostatných výrobkov používa predovšetkým vlastné suroviny, ktoré dôsledne sleduje a kontroluje . Liečivé rastliny pre výrobu liečivých tinktúr má pod svojou kontrolou už od ich zasiatia až po finálne zpracovanie.

 

Pri vývoji a výrobe používa najmodernejšie poznatky a výzkumy z alternativnej medicíny a bylinnej liečby. Zber takto vypestovaných bylín se prevádza v optimálnej dobe tak, aby si uchovali maximum účinných látok. Prísnej kontrole podlieha aj výroba tinktúr a ich uskladnenie.

 

Celý článok...

 


Choroby a problémy - Peklo menom borelióza

Mnohí po preliečení antibiotikami práve teraz začínajú mať mimoriadne ťažké zdravotné problémy, ktoré už vôbec nepripisujú práve nedávno liečenej borelióze. Slabosť, srdcové arytmie, bolesť celého tela, bolesť kĺbov... Toto je len časť symptómov, ktoré človek pociťuje a ktoré ho vyženú k lekárovi. Kamkoľvek človek ide, všade mu príde zle a príčina je neznáma. Navyše veľmi často problémy ani zďaleka nepripomínajú, že by mohlo ísť o boreliózu. Často má človek problémy, ktoré postihujú srdcovo cievny a nervový systém. Človek môže mať prejavy depresie, ale aj chronickej únavy či vážne problémy so srdcom. EKG ani ECHO srdiečka však nič neukážu. Človek teda chodí od jedného lekára k druhému a nikto mu nevie pomôcť, lebo len málokoho napadne, že tie problémy môžu byť buď z neliečenej boreliózy, alebo z celkom nevyliečenej boreliózy.

 

Celý článok ...